ambalaj plastik köşebent parke altı şilte polietilen köşe koruyucu
kargo ile telefon gönderme
kargo ile telefon gönderme

Kargo ile telefon gönderme

Kargo ile telefon gönderme yapmadan önce ambalaj seçimi çok önemlidir. Telefonun güvenli bir şekilde, kırılmadan, herhangi bir hasar almadan, ilgili yere ulaşmasını istiyorsanız, uzman ekibimiz tarafından tasarlanan en güvenli ambalaj malzemesi ile rahatlıkla gönderebilirsiniz.

Telefon kargo Ürününü tanıtmadan önce, ürüne uygun olmayan ambalaj malzemeleri ile hassas ürünlerin kargo ile gönderilmesi, göndereni, alıcıyı ve taşıma yapan firmayı zor duruma sokmaktadır.

Standart piyasada bulunan balonlu naylona ( zayıf kalmakta ve balonarı patlıyor ), hava kanallı balon gibi şişen ( bu ürünlerde hava valfi bulunmaktadır, bu valfler arıza yapıyor, havanın kaçmasına neden olmaktadır.

Ayrıca bu ürünlerin ortalama kalınlıkları 70 -75 mikron kalınlığında polietilen şeffaf naylon malzeme, kolaylıkla deliniyor ) en çok kullanılan diğer bir ürün, kağıt; ( ürünlerin yüzeyini çiziyor, nem ve ıslaklık oluştuğunda özelliğini yitiriyor) söz konusu bu ve benzer ambalaj malzemelerin hasar alma riskini her zaman taşımaktadır.

Çok pahalı ürünlerin, düşük seviye koruma sunan ambalaj malzemeleri ile kargo yapılması maliyetli olmaktadır. Ülkemizde kargo gönderimi ile ilgili kısa bir senaryo ile anlatalım. 

Cep telefonunuzu nalburdan aldığınız balonlu naylona sardınız, sonra koli yada kargo poşeti içerisine yerleştirdiniz, üzerine kırılacak eşya yazdınız ve kargo firmasını uyardınız. Buraya kadar çok güzel her şey yolunda.

Senaryoya devam edelim, özenle ambalajlanan değerli telefonu aldı, hassas ürün bölgesine sevk edilmek üzere yerleştirdi.

 Sevkiyata hazır hale gelen telefonunuzu kargo personeli aracın en sağlam, hasar almayan bölgesine dikkatli yerleştirdi, güvenle teslim edilmek üzere araç yola çıktı.

 En son nihayetinde ilgili adrese telefon  teslim edildi. Telefonu teslim alan kişi ambalajı açtığında birde ne görsün, telefon hasarlı, Kargo firması tutanak tutmadan gitti. 

Ortada yüksek maliyetli kaçınılmaz bir problem var. Peki bu problemin sorumlusu kim? telefonu gönderen, ambalajlamayı yapan kişi yada kurum mu? kargoyu taşıyan firma mı?

Yoksa ürünü teslim alıp daha sonra açan tutanak tutturmayan kişi yada kurum mu?, Senaryoda yazıldığı gibi mutlaka kendimizde yada etrafımızda böyle olaylarla şahit olup karşılaşıyoruz.  Aynı zamanda sorun kaos haline dönüşüyor ve çözülmesi çok zaman, maliyetli oluyor.

Sevgili kullanıcılar; Uzman ekibimiz tarafından tasarlanan bu ambalaj ürünü ile telefonlarınızı güvenli bir şekilde istediğiniz yere ( yurtdışı- yurtiçi) dünyanın her yerine rahatlıkla gönderebilirsiniz. Ürünümüzün en önemli özelliklerini aşağıda inceleyelim.

Kargo ile telefon gönderme yapmak için olması gereken özellikler

 1. Darbeler, şoklara, sarsıntılara ve düşmelere karşı sönümleyici özellikte olması.
 2. Su geçirmez ve yüzme özelliğinin olması.
 3. Nem, rutubet yapmaz.
 4. Antibakteriyel olması sayesinde bakteri barınmaz.
 5. Belli bir ısıya kadar dayanıklı olması.
 6. Antistatik özellikte olması ( dijital ürünler için olmazsa olmaz ).
 7.  Çevreye karşı duyarlı, yeniden dönüştürülebilir.
 8. İş güvenliği açısından avrupa normlarını karşılamakta ve insan sağlığına karşı zararlı kimyasal içermez.
 9. Kimyasallara karşı dayanıklıdır.

Kargo ile telefon gönderme yapmak için olması gereken özellikler

Yukarıda bahsedildiği gibi telefonunuz için tasarlanmış güvenli bir üründür. 5N ambalaj olarak biz, ürünümüzün performansından kaynaklı her türlü sorunu yerinde çözer veya gerekirse yenisiyle değiştiririz. Ayrıca diğer hassas ürünlerinizi güvenle göndermek için endüstriyel ambalaj malzemeleri ile kullanılan kutu içi sünger tekniği ile tasarlanan ambalajma yöntemiyle kargo yapabilirsiniz.

Kargo ile telefon gönderme yapmadan önce kargo firmalarını araştırın.

Kargo ile gönderim yapmadan önce, bu işin taşıyıcısı hakkında araştırma yapmakta fayda var. Gönderim yaparken, kargo firmasını araştırmanızı tavsiye ederim. ilk önce taşıma şartlarını, firmanın aldığı sorumluluklar nelerdir. Standartları neyi kapsıyor vs. 

Ürünün sadece sağlam gönderilmesinin yanında kaybolmadan, yerine ulaştırılması ayrıca önemlidir.  Yeterli bilgilere sahip olduktan sonra kargo firmasının, ürünleri yükleme-indirme şeklini kontrol etmekte fayda var. Ürünü kargoya vermeden önce az-çok firma hakkında, daha doğrusu yükleme hakkında bilgi sahibi olursunuz. 

Özellikle Seri üretim ve teknik servis gibi yoğun programla çalışan ve kargo ile telefon gönderme yapan firmalar, ürünleri için bu ambalajlama yöntemini kullanmak kaçınılmazdır. müşteri, taşıyıcı ve tedarikçi mağduriyetlerini minimuma indirgemek, taşıma sorunlarına kalıcı çözüm için kullanılması gerekmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
  0
  Sepetim
  Sepetiniz boşMağazaya Dön